Masaż głowy i szczotkowanie włosów. Ważne zabiegi odżywiające cebulki włosowe

Masaż głowy


Masaż owłosionej skóry głowy jest znany od wielu lat. Większość lekarzy dermatologów i kosmetologów przypisuje temu zabiegowi istotne znaczenie. Masaż bowiem wywołuje przekrwienie skóry i opróżnia gruczoły łojowe, jak również wpływa na równomierne rozłożenie łoju na skórze.

Najlepiej łączyć masowanie skóry głowy z równoczesnym wcieraniem leków wzmacniających, np. zwilżoną lekiem watką masuje się ruchami uciskania całą głowę, przeczesując włosy przedziałek po przedziałku. Po wtarciu leków, wszystkimi palcami obu dłoni masuje się skórę ruchami kolistymi z jednoczesnym uciskaniem. Masaż taki powinien trwać 10 minut.

Tak więc regularne masowanie skóry głowy przyczynia się do lepszego ukrwienia cebulek włosowych. Należy go robić ostrożnie aby nie powodować mechanicznego wyrywania włosów.

Poza masażem ręcznym, w gabinetach kosmetycznych stosuje się masaż elektryczny specjalnym urządzeniem. W aparacie tym elektrody masujące mają kształt grzybków i grzebieni. Prądy szybkozmienne, wytwarzane tym aparatem, wywołują przekrwienie skóry, mają działanie bakteriobójcze i wysuszające. W celu zmaksymalizowania efektów kuracji, zabiegi powinno się powtarzać przez kilka miesięcy, a masaż i leki stosować codziennie lub co drugi dzień.

Pomocny jest także prosty masażer głowy »

Szczotkowanie głowy


Szczotkowanie głowy to również rodzaj masażu skóry głowy. Użycie włosianej, dość twardej szczotki powoduje przekrwienie skóry, rozprowadza warstwę łoju na skórze, usuwa z włosów kurz i inne zabrudzenia. Zaleca się szczotkowanie przy włosach grubszych, normalnych i suchych. Szczotkowanie włosów tłustych może spowodować szybsze tłuszczenie się włosów, przy włosach cienkich, farbowanych, łamliwych intensywne szczotkowanie również nie jest wskazane.

Jest wiele zabiegów i każdy rodzaj kuracji należy wypróbować indywidualnie, szczególnie szczotkowanie. Jeżeli stan włosów poprawi się, włosy będą szybciej rosły, zwiększy się ich połysk, elastyczność i sprężystość - wówczas warto codziennie poświęcić kilka czy kilkanaście minut na szczotkowanie. Szczotkę powinno się myć często, aby brud i tłuszcz znajdujący się na niej nie został ponownie naniesiony na włosy.

W jaki sposób szczotkuje się włosy? Sugerowana metoda...

Siadamy wygodnie w fotelu, głowę schylamy do przodu, włosy dokładnie rozczesujemy grzebieniem. Bierzemy pojedyncze pasma włosów i szczotkujemy od nasady do końca, powtarzając ten ruch wielokrotnie, następnie przechylamy głowę dość głęboko do tyłu i szczotkujemy włosy do tyłu. Ruchy szczotkowania powinny być dość energiczne, można jednocześnie dochodząc do nasady włosów lekko masować skórę.

Włosy szczotkuje się także na leżąco. Układamy się wygodnie na tapczanie, tak aby głowa zwisała poza długość tapczanu i szczotkujemy leżąc na plecach i na brzuchu. Taki sposób jest może mniej wygodny, lecz powoduje lepsze przekrwienie skóry głowy. Do szczotkowania nie nadają się żadne szczotki druciane, gdyż będą łamały włosy i kaleczyły skórę.

Komentarze

Naturalne i synergiczne leczenie łysienia w skrócie...

Synergia = Leczenie od wewnątrz (jadłospis i suplementy) + Leczenie od zewnątrz (kosmetyki i zabiegi manualne). Kolejność zamierzona, czyli dieta jest najważniejsza!
1. 2. 3. 4.
Dieta na łysienie eliminująca niedobory odżywcze i stabilizująca proces wzrostu włosa. Więcej » Dietoterapia wypadania włosów wzmocniona naturalnymi suplementami diety jak Hair Formula CHEERS lub Profolan. Więcej » Kosmetyczne leczenie miejscowe z wykorzystaniem naturalnych mieszanek jak krem na włosy Hair Loss Cream » i domowe maseczki » Masaż głowy i/lub szczotkowanie włosów w celu lepszego ukrwienia skóry głowy i tym samym odżywienia cebulek włosowych. Więcej »

Najpopularniejsze artykuły w serwisie

Łysienie plackowate

Hair Loss Cream. HLC. Opinie użytkowników

Łysienie telogenowe. Problem mas



DOŁĄCZ DO NAS ↓